Nowy Dwór Gdański: Inicjatywa ku czci poległym w Katyniu 1940

Co roku 13 kwietnia obchodzony jest Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej, święto polskie uchwalone 14 listopada 2007 roku poprzez aklamację .Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej Tego dnia, w kilku miastach kraju, nacjonaliści zorganizowali przemarsze upamiętniające ofiary stalinowskiego terroru. Jedne z większych obchodów przeszły ulicami Krakowa i skupiły wiele grup ze środowiska narodowego. Duże miasta są jakby na celowniku obywateli i zapomnieć o tak ważnym, dla nas Polaków, wydarzeniu po prostu nie mogą. Co dzieje się jednak w mniejszych miastach i miejscowościach?

Otóż zupełnie nic, kolejny zwykły dzień w kalendarzu. Włodarze nie zawracają sobie głowy potrzebie zorganizowania choćby symbolicznego upamiętnienia pamięci naszych bohaterów poległych z rąk katów tej „machiny zagłady”.

 

Akcja plakatowa niezależnych patriotów z Nowego Dworu Gdańskiego miała na celu przypomnieć rodakom o tych smutnych wydarzeniach na kartach naszej historii. Rozumiemy, że pieniądze podatników mogą zostać przeznaczone na odbudowę tęczy, ale na pielęgnowanie historii brak już inicjatywy?

 

 

Translate

   

   

Polecamy

 

 

 

więcej w dziale

LINKI

Visitor counter, Heat Map, Conversion tracking, Search Rank