Warszawa: Relacja z pikiety „Stop Ludobójstwu Afrykanerów”

Pikieta pod ambasadą Republiki Południowej Afryki, jaka odbyła się w Warszawie w piątek 5 października, zgromadziła ponad 20 osób, które chciały w ten sposób wyrazić swoją solidarność z prześladowanym i mordowanym narodem burskim, czyli Afrykanerami.

Tuż po godzinie 17 organizatorzy pikiety wygłosili swoje przemówienia, które okazały się bardzo treściwe, przez co nawet ci dobrze zorientowani w sytuacji Afrykanerów mogli z pewnością dowiedzieć się czegoś nowego o losach tej społeczności w RPA. Oprócz tego

wszyscy obecni dwukrotnie skandowali hasło samej pikiety.

Wielu przechodniów z zainteresowaniem zatrzymywało się przy naszej grupie pytając o celowość inicjatywy „Stop Ludobójstwu Afrykanerów”. W rozmowach, jakie odbyliśmy z niektórymi postronnymi obserwatorami tej pikiety, dało się wyczuć zrozumienie dla całej inicjatywy. Wymowna była uwaga jednego ze starszych panów, który podzielił się z nami jakże trafnym spostrzeżeniem o ignorowaniu morderstw przeciwko Białym ze względu na rasę ofiar, wskazując na uprzywilejowane pod tym względem traktowanie przedstawicieli innych ras. Tak jakby morderstwo można było odbierać w kategoriach ideologicznych, co obecnie ma miejsce, i hierarchizować skalę jego okropieństwa.

Z organizacji obecnych na miejscu widoczni oczywiście organizatorzy, czyli Niklot oraz Duma i Nowoczesność, a także Opcja Społeczno-Narodowa.

 

Fotorelacja z demonstracji dostępna pod adresem OSN oraz na koncie DiN na portalu społecznościowym Facebook

Polecamy również wywiad przeprowadzony przez organizację Duma i Nowoczesność z Afrykanerem Henk van de Graafem 11 lipca 2012 r. podczas Festiwalu Magyar Sziget na Węgrzech, w którym widzowie dowiedzą się więcej na temat sytuacji Afrykanerów w RPA.

 

 

 STOP AFRIKANER VOLKSMOORD!

Źródło: OSN

Translate

   

   

Polecamy

 

 

 

więcej w dziale

LINKI

Visitor counter, Heat Map, Conversion tracking, Search Rank