Gdynia: United Patriots zaprasza na 41' rocznicę Grudnia 1970

W sobotę 17 grudnia 2011 odbędą się kolejne obchody tragicznych wydarzeń grudniowych z 1970r. Po raz kolejny przypominamy wszystkim Pomorzanom i nie tylko o tym jak strasznym ciosem dla całego narodu były te zdarzenia. Ówczesne władze PRL postanowiły użyć siły i krwawo stłumić robotniczy strajk spowodowany podwyżką cen żywności. Strajki objęły nie tylko Gdynię, ale i pobliski Gdańsk, Szczecin oraz Elbląg. Milicjanci i żołnierze na żądanie władz PZPR zabiły 39 osób (oficjalnie udokumentowane) i raniły przeszło tysiąc. Przez 41lat każdego roku setki osób spotyka się aby uczcić pamięć niewinnie pomordowanych rodaków. Gdyńscy Patrioci wierzą, iż każdy z Nas powinien nosić w sercu pamięć o tych

wydarzeniach.Pamiętajmy, że minęło już 41lat! od tamtych wydarzeń, a rodziny ofiar zbrodni ciągle nie zaznały sprawiedliwości. Dlatego też zjednoczmy wszystkie środowiska patriotyczne by pokazać, że pamięć w nas ciągle trwa.

 

Spotykamy się wszyscy o godzinie 5.30 przy pomniku ofiar Grudnia '70. Bierzemy ze sobą szaliki United Patriots, Polski, flagi Polski itd. Niech nikogo nie zniechęci wczesna godzina gdyż żaden z pomordowanych nie miał zamiaru tego feralnego ranka umierać… do zobaczenia!

 

Wydarzenie można również śledzić na portalu społecznościowym FACEBOOK

Relację z zeszłego roku możecie Państwo przeczytać TUTAJ

Translate

   

   

Polecamy

 

 

 

więcej w dziale

LINKI

Visitor counter, Heat Map, Conversion tracking, Search Rank