Bułgaria: Czym jest Marsz Lukova?

Marsz Lukova jest corocznym marszem z pochodniami organizowanym przez Bułgarski Związek Narodowy(BNU) ku pamięci generała Hristo Lukova. Generał Lukov był bohaterem I Wojny Światowej, ministrem wojny w latach 1935-1938, a także przywódcą najsilniejszej organizacji w tym czasie - Związku Bułgarskich Legionów Narodowych(UBNL). Został zamordowany przez komunistyczną grupę terrorystyczną strzałem w plecy na oczach swojej 9-letniej córki 13 lutego 1943 roku.

Czytaj więcej...

Gdańsk: Relacja z manifestacji przeciwko imigrantom (23.01.2016)

„Gdańsk przeciw imigrantom”, pod tym hasłem odbyła się wczoraj pikieta pod fontanną Neptuna. Na starówce zebrała się niewielka, jak na tak duże miasto, liczba osób chcących wyrazić sprzeciw w sprawie przyjmowania jakiejkolwiek ilości „uchodźców”. Przyczyną słabej frekwencji mogło być zablokowanie konta tego wydarzenia na portalach społecznościowych jak i słaba reklama poza nimi. Organizatorem manifestacji był ONR Oddział Pomorski, jednakże większość uczestników stanowili kibice Lechii Gdańsk.

Czytaj więcej...

Warszawa: Relacja z pikiety „Stop Ludobójstwu Afrykanerów”

Pikieta pod ambasadą Republiki Południowej Afryki, jaka odbyła się w Warszawie w piątek 5 października, zgromadziła ponad 20 osób, które chciały w ten sposób wyrazić swoją solidarność z prześladowanym i mordowanym narodem burskim, czyli Afrykanerami.

Tuż po godzinie 17 organizatorzy pikiety wygłosili swoje przemówienia, które okazały się bardzo treściwe, przez co nawet ci dobrze zorientowani w sytuacji Afrykanerów mogli z pewnością dowiedzieć się czegoś nowego o losach tej społeczności w RPA. Oprócz tego

więcej

Poznań: Demonstracja "Za wolność i chleb! Wczoraj i dziś" - 30.06 (+wideo)

“Za wolność i chleb! Wczoraj i dziś!”. Pod takim hasłem, 30 czerwca ulicami Poznania przemaszerują patrioci pragnący przypomnieć mieszkańcom stolicy wielkopolski o buncie Wielkopolan z 1956 roku wobec ówczesnego systemu komunistycznego. Wydarzenia z czerwca 56 roku były pierwszymi w powojennej Polsce, na tak dużą skalę wystąpieniami robotniczymi. Złe warunki pracy, brak odpowiedniego sprzętu do wykonywania zawodu, systematycznie pogarszający się poziom życia, ubóstwo, brak podwyżek,

Czytaj więcej...

Translate

   

   

Polecamy

 

 

 

więcej w dziale

LINKI

Visitor counter, Heat Map, Conversion tracking, Search Rank