„Bild”: Merkel chce ściągnąć do Niemiec rodziny prawie 400 tysięcy imigrantów

Niemiecka gazeta „Bild” ujawniła rządowy plan łączenia rodzin imigrantów, którzy w ostatnich latach przybyli na teren Niemiec. Z publikacji wynika, że tylko w 2018 r. rząd Angeli Merkel będzie chciał sprowadzić rodziny ok. 390 tys. nielegalnych imigrantów.

Szczegóły planu dziennikarze „Bilda” poznali podczas szczytu w Paryżu, poświęconego kryzysowi migracyjnemu. Główne role odgrywali na nim kanclerz Angela Merkel i prezydent Francji Emmanuel Macron. W szczycie uczestniczyli też przywódcy Włoch i Hiszpanii, a także Libii, Czadu i Nigru, skąd wiodą główne szlaki migracyjne do Europy.

Jak ujawnia „Bild” liczba wiz wydawanych Syryjczykom i Irakijczykom w związku z łączeniem rodzin cały czas rośnie. W 2015 roku niemieckie władze wydały 24 tysiące takich dokumentów, w 2016 r. – 48 tysięcy, a w 2017 r. będzie to już to 72 tysiące. Liczba przebywających w Niemczech imigrantów, którzy nabywają prawo do sprowadzenia swoich rodzin, jednak cały czas rośnie. O ile obecnie uprawnionych jest do tego 268 tys. Syryjczyków, to w przyszłym roku liczba ta ma wzrosnąć o 120 tysięcy. Według „Bilda” oznacza to, że w 2018 roku rodziny do Niemiec będzie mogło ściągnąć nawet 400 tysięcy syryjskich imigrantów.

Translate

   

   

Polecamy

 

 

 

więcej w dziale

LINKI

Visitor counter, Heat Map, Conversion tracking, Search Rank