Siła i Determinacja - nowy sojusz nacjonalistów na Węgrzech

Trzy pomniejsze grupy obywatelskie: działacze węgierskich Identytarystów, samoobrony Betyársereg oraz lokalnego ruchu Városi Nemzeti Szövetség, zebrały się w sobotę 8 lipca w Vecsés, miejscowości na przedmieściach Budapesztu, zlokalizowanej przy budapesztańskim lotnisku. Podczas wiecu z okazji kolejnej rocznicy Bitwy pod Bratysławą z 907 roku, w obecności około 300-400 osób, ogłoszono powstanie nowego sojuszu nacjonalistów Siła i Determinacja(Erő és Elszántság). Ma być to odpowiedź na zapotrzebowanie wyborców na radykalniejszą partię opozycyjną. Do niedawna przestrzeń tę na węgierskiej arenie politycznej wypełniała główna opozycyjna partia Jobbik. Ta jednak w opinii społecznej odchodzi od swoich korzeni w stronę bardziej umiarkowanego, centrowego światopoglądu, co tworzy miejsce dla nowych, prawicowych inicjatyw.

Siła i Determinacja w założeniu swoich twórców ma walczyć z polityczną poprawnością oraz liberalizmem przyczyniającym się do niszczenia Węgier i całego kontynentu europejskiego. Ponadto ważny dla nowego ruchu jest separatyzm etniczny, dlatego podkreśla on, iż skupia białych Europejczyków dumnych ze swojego pochodzenia.

Balázs László, jeden z przywódców ruchu stwierdził, że Europa ma chore wyobrażenie o tolerancji. Podkreślał niebezpieczeństwo płynące z koegzystencji węgierskiego społeczeństwa z mniejszościami narodowymi oraz z napływu kolejnych milionów imigrantów. „Pojawiają się u nas dziesiątki milionów Arabów, Afrykańczyków i Cyganów, którzy przestaną być wobec  nas tolerancyjni, jak tylko zdadzą sobie sprawę z władzy, którą daje im ich demograficzne znaczenie” – powiedział w wystąpieniu inauguracyjnym. „Musimy stawiać naszą wspólnotę etniczną na pierwszym miejscu – nie ma równości” - kontynuował.

 Siła i Determinacja ma nadzieję wystartować w wyborach parlamentarnych odbywających się na Węgrzech w 2018 r.

 

 

Translate

   

   

Polecamy

 

 

 

więcej w dziale

LINKI

Visitor counter, Heat Map, Conversion tracking, Search Rank