Hiszpania: Ponad tysiąc imigrantów próbowało wedrzeć się do Ceuty

Ok 1,1 tys. imigrantów podjęło w niedzielę próbę sforsowania granicy hiszpańsko-marokańskiej, aby dostać się do Ceuty, hiszpańskiej enklawy w Afryce Północnej. Powołując się prefekturę, AFP przekazała, że żaden z imigrantów nie zdołał przedostać się na drugą stronę podwójnego ogrodzenia z metalowej siatki, poza dwoma imigrantami, którzy zostali poważnie ranni i przewiezieni do szpitala w Ceucie. Natomiast setka migrantów zdołała wspiąć się na zewnętrzne ogrodzenie i pozostała tam przez kilka godzin.

 

AFP pisze, że imigranci atakowali interweniujące marokańskie siły bezpieczeństwa oraz hiszpańskich policjantów metalowymi prętami i dużymi kamieniami, mieli także nożyce do cięcia siatki. Rannych zostało pięciu funkcjonariuszy po stronie Hiszpanii, z których jeden stracił oko, i ok. 50 funkcjonariuszy marokańskich.

 

Ogrodzenie graniczne w Ceucie jest jednym z najbardziej nowoczesnych na świecie. Wyposażono je m.in. w rozbudowany system monitoringu, technologii nocnej obserwacji, a także zakopanych pod ziemią czujników przekazujących do centrali służby granicznej dźwięki i rejestrujących ruchy osób przemieszczających się w pasie przygranicznym.

Translate

   

   

Polecamy

 

 

 

więcej w dziale

LINKI

Visitor counter, Heat Map, Conversion tracking, Search Rank