Niemcy: Gigantyczne koszty pomocy dla imigrantów

Kilka tygodni temu Komisja Europejska zaproponowała nowy mechanizm relokacji imigrantów, wg którego do Polski mogłoby trafić nawet 150 tys. obywateli państw z Bliskiego Wschodu i Afryki. Powyższe należy łączyć z ujawnionymi w ubiegłym tygodniu danymi na temat kosztów utrzymania nowych przybyszów w Niemczech. W ciągu 5 najbliższych lat rząd federalny w Berlinie będzie potrzebował na ten cel aż 93 mld euro.

 

Tygodnik "Der Spiegel" ujawnił tajny raport niemieckiego ministerstwa finansów na temat kosztów utrzymania imigrantów. Okazuje się, że do 2020 roku niemiecki podatnik będzie musiał wyłożyć na poczet świadczeń socjalnych (zasiłki i dopłaty do czynszu), kursów językowych oraz innych dla nowoprzybyłych do Niemiec obywateli państw z Bliskiego Wschodu i Afryki aż 93 miliardy euro. Taka kwota może być zabójcza nawet dla takiej gospodarki jak niemiecka.

 

Nie powinno zatem dziwić, że rząd Angeli Merkel tak bardzo nalega na przyjęcie przez UE nowych zasad dotyczących relokacji. Przypomnijmy - Komisja Europejska chce narzucić wszystkim państwom UE stały systemu relokacji migrantów, co mogłoby się przełożyć na konieczność przyjęcia przez nasz kraj ok. 150 tys. osób. Kraj, który odmówi przyjęcia imigrantów, będzie musiał zapłacić nawet do 250 tys. euro kary za każdego z nich.

Translate

   

   

Polecamy

 

 

 

więcej w dziale

LINKI

Visitor counter, Heat Map, Conversion tracking, Search Rank