Burmistrz Kolonii: Dostosujcie się do imigrantów

Podczas spotkania kryzysowego z policją, gdzie były omawiane napaści na kobiety w noc sylwestrową przez imigrantów z Afryki i Bliskiego Wschodu – Henriette Reker, burmistrz Kolonii, przyznała, że kobiety muszą dostać wytyczne, jak zachowywać się wśród imigrantów. Zasugerowała, że ofiary napaści są same sobie winne.

 

Burmistrz na konferencji prasowej zasugerowała, aby to kobiety dostosowały się do imigrantów. W tym celu władze opublikują specjalne wytyczne – także w internecie – jak się zachowywać i co robić w razie zagrożenia atakiem ze strony imigrantów. Reker zapowiedziała również, że w związku ze zbliżającym się karnawałem zostaną wzmocnione środki bezpieczeństwa.

 

– Ani miasto, ani policja nie jest w stanie zapewnić bezpieczeństwa turystom i mieszkańcom, zwłaszcza kobietom. Należy przyjąć, że wysokie zagrożenie napaścią jest tu w godzinach wieczornych i nocnych – mówi radna Kolonii Judith Wolter.

 

Policja rozkłada ręce i przyznaje, że w niektórych dzielnicach nie ma żadnej kontroli nad imigrantami. Przewodniczący niemieckiego Związku Zawodowego Policjantów Rainer Wendt w rozmowie z Passauer Neue Presse przyznał, że widzi niewielkie szanse na złapanie i ukaranie winnych ataków na tle seksualnym wobec kobiet.

Translate

   

   

Polecamy

 

 

 

więcej w dziale

LINKI

Visitor counter, Heat Map, Conversion tracking, Search Rank