Imigrant okradł szwedzką księżnę

Do kuriozalnego zdarzenia doszło w Szwecji. Abdi Abdulqadir Osman, imigrant w 2010 roku przyjęty przez szwedzką rodzinę królewską na dwór, ukradł kosztowności warte ponad 850 tysięcy koron szwedzkich (ok. 400 tys. zł).

 

Jak informuje szwedzki dziennik „Aftonbladet”, 19 leti Abdi Abdulqadir Osman został przyjęty przez księżną Christinę, najmłodszą siostrę króla Gustawa XVI Karola. Jego opiekunem był jej mąż, Tord Magnuson, który jako pierwszy zorientował się, że podopieczny jest złodziejem.

Biżuteria należała do 68-letniej księżnej Christiny, która odziedziczyła ją po matce poprzedniego króla Szwecji Gustawa VI Adolfa. Inny cenny przedmiot, tiarę wartą ponad 350 tysięcy koron szwedzkich, imigrant zrzucił do wody z jednego z mostów w Sztokholmie. Poszukiwania z udziałem nurków niczego nie dały.

 

Abdulqadir przyznał się do kradzieży. Według jego relacji, udało mu się zdobyć klucz do pomieszczenia, w którym przechowywano drogocenne przedmioty. Planował obciążyć odpowiedzialnością personel sprzątający. Prawdopodobnie większość skradzionych kosztowności, w tym biżuterię odziedziczoną przez księżną po ojcu, sprzedał za 9 tys. koron (ponad 4 tys. złotych) dwóm dilerom marihuany.

Translate

   

   

Polecamy

 

 

 

więcej w dziale

LINKI

Visitor counter, Heat Map, Conversion tracking, Search Rank