nacjonaliści, gospodarka, polityka - informacje z kraju i świata

 

Flesz Info 14 # 2: Ragnarök

 

Prośba o wsparcie finansowe na budowę Świątyni Słowiańskiej  

 

Fundacja Na Rzecz Kultury Słowiańskiej Watra[1] jest na dobrej drodze do ustanowienia w Polsce pierwszej świątyni rodzimowierczej, która powstanie we Wrocławiu, blisko dąbrowy Perunowej. Teren pod budowę już jest, jednak potrzebna jest kwota około 70 tyś. zł, z czego w stosunkowo krótkim czasie zebrano już ponad 11 tyś. zł.! Pomóc może każdy, wpłacając darowiznę na konto Watry, w tytule prosimy wpisać po prostu "darowizna", lub poprzez Paypal.

 

„Świątynia Słowiańska, która oprócz funkcji sakralnych, będzie służyła również edukacji i kulturze. Tym samym miejsce to stanie się Centrum Kultury Słowiańskiej. Chcemy edukować o naszym dziedzictwie, prowadzić warsztaty pieśni i podejmować wiele ciekawych przedsięwzięć. Prosimy Was o wsparcie, każda wpłata przybliża nas do zrealizowania tego projektu, każda kwota jest ważna”.- piszą rodzimowiercy.

 

Dane do przelewu:
Fundacja Na Rzecz Kultury Słowiańskiej Watra

ul. Chmurna 1A
52-121 Wrocław

Bank PeKao 43124067681111001058476508

lub poprzez Paypal

 

Poniżej finalna wersja wizualizacji światyni oraz film przedstawiający teren pod jej budowę, który notabene jest dzierżawiony przez fundację[1] Z dniem 14.11.2013r zarejestrowano Fundację na rzecz kultury słowiańskiej „Watra” , w rejestrze stowarzyszeń pod numerem KRS 0000485838.

 

 WYDAWNICTWA

 

Książka

 

Słowiański ruch Zadruga istniał w latach 1935-49. Nazwa ruchu pochodzi od miesięcznika Zadruga wydawanego między 1937 a 39 r. Termin „Zadruga“ oznacza dawną, słowiańską wspólnotę wielorodową. Do niej nawiązał Jan Stachniuk Stoigniew (1905-63), autor 11 książek programowych, tworząc nową formację narodową. Ruch Zadrugi zniszczyła komuna przez aresztowania w 1949 r. i proces w 1952. Stachniuka szczęśliwie ominęła kara śmierci, ale utraconego w więzieniu zdrowia nie odzyskał aż do przedwczesnego zgonu.

Zadruga jest światopoglądowym ruchem opartym na własnej panteistycznej filozofii. W hierarchii wartości to naród zajmuje najwyższe miejsce. Odzyskanie rodzimej duchowości pokona wewnętrzną słabość i umożliwi Słowianom powrót na drogę stałego rozwoju. Polska przekształci się w nadnaród - wielką Sławię. Wiodącym człowiekiem będzie w niej twórca homo creans.

Oprawa: miękka

Format: A5

Liczba stron: 218

Ilustracje: nie

Publikacja dostepna w sklepie internetowym Triglav

 

Film  

 

Cykl edukacyjny na antenie NTV (niezaleznatelewizja.pl), poświęcony Słowiańskiej Kulturze, wspólnotom rodzimowierczym oraz słowiańskiej tradycji. 
W tej audycji rozmowa z Rafałem Merskim, Żercą Wspólnoty Rodzimowierców Watra.

 

 

Koncerty

 

Call of Terror- Region Rodano-Alpejski (południowo-wschodniaFrancja)

 

28.01.2017 roku na koncercie  Call of Terror  wystąpią cenione zespoły nurtu Black Metal. Nasz kraj reprezentować będzie tytan tego nurtu, czyli Dark Fury. Wystapią również Finowie z Goatmoon.  Zespół, który na przestrzeni lat przeszedł swoistą ewolucję stylu z Raw Black Metal na Folk/Black Metal. W roli gospodarzy wystąpią Baise Ma Hache oraz weterani francuskiej sceny Peste Noire (K.P.N). Cena biletu to 21€ (przedsprzedaż) lub  25€ przy bramie. Ilość miejsc ograniczona do 500 osób, zatem chętnych prosimy o dokonanie rezerwacji już teraz!
Po więcej informacji odsyłamy do specjalnie stworzonego wydarzenia na Facebook’u lub pod adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

Warsaw NS Crew: Zaproszenie na koncert (21.01.2017r.)

 

Warszawska grupa nacjonalistów, skupiona pod nazwą Arkona, zaprasza na kolejną imprezę muzyczną sygnowaną ich logiem. Pierwsza edycja odbyła się w 16.01.2016 roku, a wystąpiły na niej zespoły z Rosji, Węgier, Włoch oraz Polski.

 W tym roku do Polski zawitają: angielski zespół Redneck 28, łączący typową skinowską muzykę ze swojskimi rytmami country, pochodzący z Włoch Katastrof, grający muzykę określaną jako Aryan Rock oraz serbski Razor 88 reprezentujący dwa style muzyczne: Rock Against Communism i Folk Metal. Fanów tego typu grania w imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy, przypominając jednocześnie, że impreza ma charakter zamknięty! Niżej plakat promujący wydarzenie oraz próbki twórczości zespołów: 

 

 

 

POLECAMY!

Zapraszamy wszystkich do zapoznania się z asortymentem stosunkowo niedawno otwartego sklepu odzieżowego o nazwie GUNGNIR, którego celem jest przybliżenie wszystkim historię skandynawskich Wikingów poprzez wzory na swoich produktach. Pomysłodawcy, a zarazem założyciele sklepu, zafascynowani  mitologią „Ludów Północy”, historią napadów na ówczesne duże europejskie miasta, odkrycie Ameryki, wieloletnie najazdy na dzisiejsze Wyspy Brytyjskie, wkład w tworzeniu państw wczesnośredniowiecznej Europy, postanowili stworzyć markę dla współczesnych Wikingów. Tych wszystkich niepokornych, dla których nie ma miejsca w tym zdegenerowanym, „nazbyt cywilizowanym” świecie. 100% PURE VIKING BLOOD!

Zainteresowanych odsyłamy pod adres: Sklep Gungnir oraz profil na Facebooku

 

Translate

   

   

Polecamy

 

 

 

więcej w dziale

LINKI

Visitor counter, Heat Map, Conversion tracking, Search Rank