Niemieccy uczniowie w mniejszości

Przedstawiamy 45 minutowy reportaż o codzienności w Hauptschule (odpowiednik szkoły zawodowej w Polsce) w Essen-Karnap. Niemieccy uczniowie w mniejszości żyją w ciągłym poczuciu zagrożenia, na które nakłada się poczucie rezygnacji. Muzułmańscy i tureccy imigranci odrzucają niemal całkowicie zachodnią kulturę, nie potrafia się zasymilować co jest kolejnym dowodem na to, iż eksperyment multi-kulti nie ma racji bytu. .Angela Merkel na przemówieniu w Poczdamie oficjalnie przyznała, iż próba utworzenia kraju multikulturowego zakończyła się niepowodzeniem, twierdzi iż problem nie wynika z polityki państwa lecz z jego realizacji. Uważa ona iż państwo wymagało od imigrantów po prostu zbyt mało, jak podkreśliła porażką zakończyła się polityka asymilacji mniejszości muzułmańskiej.

Ostatnie sondaże wskazują, że ponad 30 proc. Niemców uważa, iż „kraj został zalany przez imigrantów". Równie wielu Niemców wyraża przekonanie, że znaczna część z 16 milionów imigrantów przybyła do Niemiec ze względu na wysokie świadczenia społeczne.

Merkel przemawiała do uczestników zjazdu młodzieżówki CDU. Kanclerz przypomniała, że w latach 60. Niemcy zaprosiły zagranicznych robotników, i dodała:

"Oszukiwaliśmy sami siebie, że nie zostaną na stałe, że wyjadą. Ale tak się nie stało."

Na początku tygodnia przywódca bawarskiej CSU Horst Seehofer  stwierdził, że "jest oczywistym, iż imigranci z Turcji i krajów arabskich trudniej się integrują".

"Multikulti nie żyje"-mówi Seehofer.
 

Nam pozostaje zaprosić na film Natalii Graf i Geuner Balci...

 

 


Niemieccy uczniowie w mniejszości 1/5 przez Zagubiona1010

Translate

   

   

Polecamy

 

 

 

więcej w dziale

LINKI

Visitor counter, Heat Map, Conversion tracking, Search Rank