DIY, czyli „zrób to sam”. Cykl instruktażowych filmików

Prezentujemy na naszych łamach nowy cykl filmów traktujący o DIY, czyli „zrób to sam” ( z ang. „Do It Yourself”). W dobie komputeryzacji i automatyzacji zanika nasza - jako ludzkości -  zdolność do wytwarzania w sposób manualny wspaniałych, unikatowych i często niezawodnych rzeczy. Konsumpcyjny charakter i kulturowy marksizm dzisiejszej epoki podświadomie wmawiają narodom, iż należy nabywać drogą zakupu „niezbędne do życia” wytwory dzisiejszej cywilizacji, niż np. naprawić posiadany już przez nas przedmiot (o ile jest to opłacalne).

 

Poprzez ten dział postaramy się odnaleźć  ukryte w Was talenty oraz pobudzić ducha kreatywności. Tematyka filmików będzie obejmowała szerokie spectrum i docelowo ma być inspiracją dla aktywnie żyjących nacjonalistów, ale i nie tylko dla nich. Wierzymy, że każdy twórczy czytelnik odwiedzający naszą witrynę znajdzie coś dla siebie. Nic bowiem nie napawa dumą jak samodzielnie wykonane narzędzie, przyrząd do samoobrony, element ekwipunku osobistego, bądź ubioru etc.


Wśród Autonomicznych Nacjonalistów, idea DIY zagościła na stałe jako forma realizacji samych siebie, jak i kultury europejskiej w ogóle. Dzięki niej możemy promować się w społeczeństwie za relatywnie małe pieniądze. Nie jesteśmy bowiem dofinansowani - jak nasi oponenci polityczni - przez szemrane fundacje, lobbujące na rzecz demoliberalizmu grupy, czy poprzez środki rządowe.


AN są oddolnym ruchem społecznym stojącym w opozycji do zdegenerowanego „nowoczesnego świata”  wraz z jego medialną propagandą, konsumpcyjnym społeczeństwem chorym na promocje wszelakie. Kierujemy się zdroworozsądkową alternatywą wobec pustego życia „nazbyt cywilizowanych ludzi”.


Zawsze staramy się wyjść poza ramy schematów i stereotypów (w jakich zamykają nas nasi adwersarze) i pokazać naszym czytelnikom, że mają żyć swoim życiem, a nie pseudo celebrytów. Wyrzućcie telewizory, odejdźcie czasem od monitorów i zacznijcie tworzyć. Ogranicza Was tylko i wyłącznie wasza wyobraźnia.


Filmikiem rozpoczynającym cykl poświęcony DIY będą instruktażowe videorelacje z  budowy w warunkach domowych warsztatów kastetów, przeznaczonych do obrony własnej. Zadaniem kastetów jest ochrona palców i stawów, przy jednoczesnym zwiększeniu siły zadanych ciosów  napastnikowi. Z uwagi na niebezpieczeństwo spowodowania trwałych obrażeń należy ich używać tylko w ostateczności! Złą sławę zyskały sobie głównie ze względu na ich używanie przez środowiska przestępcze. Niemały wpływ na postrzeganie kastetów w opinii publicznej miały hoolywodzkie produkcje filmowe. Nie wszyscy jednak wiedzą, że geneza tej broni sięga starożytnego Rzymu gdzie były znane pod nazwą caestus. Początkowo jako rodzaj rękawic lub ochraniaczy na ręce wyrabiane ze skóry i metalu, gdzie używano ich w czasie pojedynków  toczonych przez gladiatorów. Nie zagineły jednak od czasów Coloseum, znane są także przypadki używania tej broni w walce wręcz w okopach na frontach I i II Wojny Światowej (również jako noże, których rękojeść stanowiły kastety). Współczesnie niektóre armie nadal cenią sobie ich skuteczność w walce, czego dowodem niech bedą wersje militarne omawianych kastetów.


Zapraszamy do obejrzenia ciekawych metod wyrobu i rodzajów tejże kultowej juz broni obuchowej miażdżącej. Mamy nadzieję, że kogoś zainspirują i zmotywują do wykonania własnego egzemplarza.

 

 

Zobacz również : Idea DIY

 

 

 

Translate

   

   

Polecamy

 

 

 

więcej w dziale

LINKI

Visitor counter, Heat Map, Conversion tracking, Search Rank