David Eden Lane - Zdrowie

Chciałbym zadedykować ten traktat do kilku dziewcząt i pań, które były prawdziwymi żołnierzami pierwszego prawa natury, którym na zawsze pozostaje- przetrwanie na własnej ziemi.

Zacznę od niektórych podstawowych pojęć, które następnie będę rozwijać.

Po pierwsze, otrzymując odpowiednie składniki odżywcze, nie przeciążone przez toksyny, ludzkie ciało będzie próbowało wyjść z choroby, zachować zdrowie i przetrwać. Co nie znaczy, że wszyscy rodzimy się z taka sama odpornością lub z równymi oczekiwaniami od życia. Nie równa się to jednak temu, że to właściwa dieta i ćwiczenia fizyczne

zwiększają szanse na zdrowie i przetrwanie. Najlepsze, co możemy zrobić, to zwiększyć szanse i nadzieje, że przeznaczeniem jest dziecko.

Przed rozpoczęciem tego artykułu nabyłem opakowania z dwóch przetworzonych artykułów spożywczych, w celu zapoznania ich składników. Oto częściowa lista z ciasta zwanego Honey Bun i batonika. 28 g tłuszczu, w tym 14 g tłuszczów nasyconych. 50 g cukru. Monazotan tiaminy. Mono diglicerydy. Pirofosforan, etoksylowane monoglicerydy, siarczan wapnia, jodan wapnia, propionian wapnia, sorbinian potasu, glutaminian, dioctan sodu, fosforan dwusodowy, sztuczne barwniki i kazeinian sodu.

Nie będę próbował oceniać ewentualnej toksyczności większości tych substancji. Zamiast tego chciałbym zacząć od nasyconych tłuszczów i cukru. 28 gramów tłuszczu i 14 g tłuszczów nasyconych to jest trochę mniej niż 10 łyżeczek i 5 łyżeczek odpowiednio. Wyobraźcie sobie 10 łyżeczek masła lub smalcu. Istnieje wiele informacji zarówno z przedsiębiorstw jak i z alternatywnych źródeł medycyny o niebezpieczeństwach związanych z tłuszczami nasyconymi, te najbardziej oczywiste to blokowanie naczyń krwionośnych. Dodatkowo większość tłuszczów nasyconych jest pochodzenia zwierzęcego. Zwierzęta hodowane do jedzenia w tej erze są karmione hormonami, sterydami, antybiotykami, a nawet częścią zwierząt własnego gatunku. Ten ostatni jest źródłem choroby szalonych krów.

Przedstawiciele przemysłu wołowego, wieprzowego, drobiowego i mlecznego naturalnie bronią swoich produktów. Niektórzy nawet obrażają wyznawców diety wegańskiej. Dwoma z ich roszczeń są: mięso jest niezbędnym źródłem białka oraz mleko jest niezbędnym źródłem wapnia i witaminy D. Oba te roszczenia są kłamstwem.

Chciałbym poruszyć teraz tematy dotykające mężczyzn. Problemy z prostatą w tym rak, są praktycznie nieznane w społeczeństwach, które zużywają bardzo mało produktów pochodzenia zwierzęcego. Po drugie, mleko produkowane obecnie jest naładowane hormonami. Może dlatego tak wielu mężczyzn dzisiaj ma mięsnie klatki piersiowej przypominające kobiece piersi? Co gorsza, znasz ssaka, który pije mleko po odstawieniu od matki?

I dla kobiet: natura oznacza dla dziecka picie TWOJEGO mleka, nie tego od odurzonych lekami innych gatunków. Czy można się dziwić, że produkty mleczne są najczęstszym alergenem pokarmowym?

Wreszcie temat tłuszczów nasyconych i żywności pochodzenia zwierzęcego. Czy znałeś kiedykolwiek grubą osobę, będącą na diecie wegańskiej? Ja nie. Samobójcze skutki otyłości omówię po polemice na temat cukru.

W wyżej wymienionych ciastach i słodyczach było w sumie 50 g cukru, czyli około 16 łyżeczek. Cukier jest trucizną, czystą trucizną . Nie dlatego, że zawiera substancje rakotwórcze, ale dlatego, że nie zawiera żadnych składników odżywczych. Kiedy wiec zastąpimy cukrem zdrową żywność, to nasze ciała wyciągną niezbędne składniki odżywcze ze swoich zbiorników energetycznych w komórkach. To osłabia system immunologiczny i prowadzi do wielu problemów.

Następnie, jeśli dodamy cukru do diety zawierającej zdrową żywność, nadwyżki kalorii zamienią się bezpośrednio w tłuszcz. A tłuszcz jest największym przekleństwem i największym problemem zdrowotnym świata zachodniego. Tłuszcz jest niezdrowy, brzydki i jest także znakiem odrobiny braku samodyscypliny. Tłuszcz przyczynia się do cukrzycy, chorób serca i wielu innych dolegliwości. Nie wspominając o lekkim ostracyzmie społeczeństwa i niższości poczucia własnej wartości.

Smutne jest to, że jeszcze wiele dzieci w wieku przedszkolnym cierpi na otyłość. Zazwyczaj uczy się je pragnienia śmieciowego jedzenia poprzez elektroniczną toaletę jaką jest telewizja oraz przez inne środki mające na nie wpływ. A nasze wrażliwe, społecznie media lubią bawić się takimi słowami jak tłuszcz i otyłość.

Często słyszy się, że ktoś powiedział - ta osoba ma tylko 10 lub 20 kilo nadwagi. Tym osobom powinno się nałożyć wokół talii 10 lub 20 kilogramowy pasek masła lub smalcu i kazać spojrzeć w lustro. Następnie kazać rozważyć , czy każdy funt tłuszczu jaki dźwiga ta osoba, składa się z miliardów komórek, z których każda wypełniona jest toksynami.

To prowadzi mnie do tematu tysięcy książek, programów, artykułów itd. o dietach dla utraty wagi. Zakładając, że dieta wymaga trochę dyscypliny i silnej woli. Nie ma żadnych magicznych pigułek, jednak istnieją sposoby, by wykonać to zadanie bardziej znośnym. A wyniki w zakresie zdrowia, wyglądu i poczucia własnej wartości są ogromne. Broszury z odpowiednią dietą, która jest wypełniona i zawiera błonnik, białko, witaminy i minerały i wszystkie niezbędne składniki odżywcze w kolejności ich znaczenia (warzywa, owoce, ziarna zbóż, rośliny strączkowe i orzechy). Z warzywami z przodu i w centrum.

Najpierw o błonniku. Rak jelita jest obecnie najskuteczniejszym zabójcą w świecie zachodnim. Wierze, że przede wszystkim dlatego, iż nasza wyrafinowana przetworzona żywność zawiera bardzo mało błonnika. To on sprawia, że żywność szybko „podróżuje” przez nasz przewód pokarmowy. Bez dużej ilości błonnika wszystkie toksyny, konserwanty, azotany i produkty zwierzęce naszej nowoczesnej diety leżą i gniją w okrężnicy całymi dniami.

Nasza ludzka droga przewodu pokarmowego jest cztery razy tak duga, jak u zwierząt mięsożernych. Mleko kwaśnieje w mniej niż jeden dzień w 98 stopniach ciepła, a mięso szybko zamienia się w zgnile. Jeśli jesteś zdecydowany na spożywanie produktów odzwierzęcych, lub produktów przetwarzanych ze wszystkimi substancjami chemicznymi, przynajmniej znajdź sposób, by spożywać dużo błonnika, aby zapewnić codzienną eliminację i szybkie przejście strawionych resztek. Również pij dużo wody. Zaparcia z braku błonnika i odpowiedniej ilości wody są kolejnym nowoczesnym przekleństwem.


Odnośnie kalorii:


wbrew propagandzie o politycznej poprawności apologeci otyłości: nie potrzebujemy 14 kalorii na kilogram naszej idealnej wagi codziennie, chyba że jesteśmy ekstremalnie aktywni. Przekłada się to na 1680 kalorii dla kobiety o wadze 120 kg i 2240 kalorii dla 160 kilogramowego mężczyzny. W każdym przypadku jest to o 4-5 setek kalorii za dużo. Pomiędzy 10 i 11 kalorii dla idealnej wagi, zdrowej żywności zupełnie wystarczy.

To bardzo proste do zrobienia, w rzeczywistości we właściwej żywności jest trudno zapakować wiele kalorii. Uczciwej wielkości pieczony ziemniak ma około 100 kalorii. Wyobraź sobie, że 120 kilogramowa kobieta stara się wepchnąć w siebie 12- 14 takich ziemniaków- dziennie. Nie jestem zwolennikiem diety zawierającej same ziemniaki, ale nauki o zawartości kalorii w żywności. Duży banan lub jabłko zawiera 100 kalorii. Kiwi-około 60, a kromka pełnoziarnistego chleba około 100.

Możesz czuć się komfortowo podczas jedzenia dużego dziś wyboru zdrowej żywności , być w formie i być schludnym.

Kilka rzeczy których szczególnie należy unikać: napoje gazowane, które zazwyczaj zawierają może 40- 45 g cukru. Ponadto lody, ciasta, ciasteczka, torty i batony.

 

O suplementach witaminowo- mineralnych.


Rzekomi eksperci medyczni mają bardzo rozbieżne opinie(od bezcennych do bezwartościowych). Dla większości ludzi szerokiej gamy produkty ochrony zdrowia, wyżej wymienionych, są prawdopodobnie wystarczające. Jednak w miarę starzenia się naszego układu trawienia staje się on mniej wydajny, a osoby cierpiące na problemy zdrowotne lub osłabienia układu immunologicznego mogą czerpać korzyści jakie niosą suplementy.

Ale w miarę możliwości sięgajmy po suplementy pochodzące ze źródeł roślinnych, nie z minerałów. Ludzie nie są przeznaczeni do spożywania ziemi. Rośliny pobierają składniki mineralne z wody, powietrza i światła słonecznego. Następnie przetwarzają najważniejsze składniki, które są gotowe do spożycia dla ludzi.

Kobiety, które obawiają się niedoborów wapnia powinny skontaktować się z lokalnymi dostawcami holistycznego zdrowia w naturalnej żywności lub suplementach bogatych w wapń, również ze źródeł roślinnych. Unikając w ten sposób śluzu bydlęcego zwanego mlekiem.


O słońcu


Miałem szwagierkę, która spędzała wiele lat każdych wakacji opalając się w bikini. W wieku 35 lat wyglądała jakby miała dwukrotność tego wieku. Jeśli jesteś w średnim wieku lub osobą starszą, opuść spodnie, czy cokolwiek i spójrz na własna skórę. W miejscach gdzie nie dosięgło jej słońce nie będzie widać ani zmarszczki, starczych brązowych plam, raka skóry i objawów rakowych. W rzeczywistości twoja skóra nie będzie się różnić od tej, gdy byłeś nastolatkiem.

Mniej niż dwa wieki temu, białe kobiety nosiły kapelusze z wielkimi rondami oraz parasole, aby uniknąć słońca i dlatego pozostawały piękne w średnim wieku. Oczywiście to było przed dziesięcioleciami propagandy o złych białych ludziach, z ich białą skórą.

Historia o tym, że nasza skóra potrzebuje dużej ilości słońca do produkcji witaminy D jest kłamstwem. Ekspozycja znacznej części nóg i tułowia do słońca, na kilka minut w miesiącu, wraz ze zdrową dietą jest wystarczająca.


O ćwiczeniach


Aktywność fizyczna jest niezwykle znacząca dla zdrowia. Ciało ludzkie jest cudownie zaprojektowane do korzystania z chodzenia, które powinno być podstawowym ćwiczeniem przez cale nasze życie. Ćwiczenia, które utrzymują nas zwinnymi, jędrnymi i szczupłymi są korzystne.

Wiele osób nie zgadza się z tym, co następnie chcę przekazać, ale wskaźniki śmiertelności są po mojej stronie. Ci którzy do szczepu granic ludzkich możliwości podnoszą ciężary lub wykonują sporty w końcu będą żałować tego w swoim życiu. Powtarzam, bądź szczupłą ludzką maszyną walki! Naucz się sztuk walki, zamiast mieć wielkie i zbite mięsnie, przez które będziesz związany.

O lekach

Recepty na początek. Lobby farmaceutyczne są jednymi z najpotężniejszych. Dodatkowo pomagają znaleźć szkoły, w których lekarze są bardzo dobrze przeszkoleni. Wiec jesteśmy nacją odurzaną narkotykami w postaci leków. Większość z nich ma skutki uboczne, wiec w miarę możliwości staraj się leczyć dolegliwości bez nich.

Jednak w przypadkach wymagających zabiegu chirurgicznego, urazów i innych współczesna medycyna jest rzeczywiście cudowna, wiec ” nie wylewaj dziecka z kąpielą”.


Odnośnie narkotyków i napojów alkoholowych


One zniszczyły więcej osób, rodzin i dzieci, niż możemy zliczyć. Jeśli chodzi o mnie, nie tknąłbym ich. Wierze, że dawanie dobrego przykładu naszym dzieciom jest ostatecznym kodeksem moralnym. Musimy zdobyć tę ideę praw zamiast realizować obowiązki.


Dwa punkty na zakończenie:


Po pierwsze, biorąc pod uwagę wszystko, co przeszedłem, nawet jeśli mam umrzeć w najbliższej przyszłości, nie powinno to mieć wpływu na ważność opinii.

Po drugie, polecam każdemu, kto publikuje ten skarb, zawrzeć zastrzeżenie stwierdzając, że opinie są moje, niekoniecznie te od wydawcy. Jak zawsze najlepiej jest unikać ssania krwi prawników i tyrani rządu.David Eden Lane


Tłum. N.

Translate

   

   

Polecamy

 

 

 

więcej w dziale

LINKI

Visitor counter, Heat Map, Conversion tracking, Search Rank