Napitek o tysiącletniej tradycji

Znany już od stuleci kwas chlebowy, to wspaniały, naturalny napój bezalkoholowy. Wynaleziony został przez Słowian już w X wieku. Ówczesna Europa dowiedziała się o istnieniu kwasu chlebowego dopiero, kiedy w 989 roku książę Kijowa Władimir przyjął chrześcijaństwo. U naszych wschodnich sąsiadów ( w Rosji i na Ukrainie) jest napojem narodowym.

Pozyskać go można dzięki fermentacji alkoholowej i kwaśnej chleba. Aktualnie jest niedoceniany, pomimo swoich wartości odżywczych i walorów smakowych, a szkoda, bo idealnie gasi pragnienie, reguluje przemianę materii, a przy tym wzmacnia odporność. W dawnych czasach każdy ród posiadał własny sposób produkcji, oparty na odmiennej, przekazywanej z pokolenia na pokolenie recepturze. W wiekach średnich uboższe, rosyjskie rodziny używały kwasu chlebowego do przygotowania praktycznie każdej potrawy.

Jego wykonanie zbliżone jest do ważenia piwa, dlatego kwas podobnie jak piwo jest gazowany. Bogaty w witaminy z grupy B dzięki zawartości ekstraktu na bazie słodu żytnio- jęczmiennego. Posiada specyficzny zapach chleba, ma słodko- gorzkawy posmak. Kwas chlebowy ma miodowo-brązowy kolor, na dnie naczynia z kwasem może pojawić się biały osad, będący produktem fermentujących drożdży. Nie powinno się go przecedzać, gdyż zawiesina ta oraz „pływające” drożdże nadają mu charakterystyczny smak.

Badania wykazały, że kombinacja napoju chlebowego ze sprawdzonymi metodami leczniczymi, fitoterapią lub antybiotykami, może wpłynąć znacząco na poprawę zdrowia, w tym także chorych na nowotwory. Udowodniono, że osoby regularnie pijące kwas chlebowy trzy razy rzadziej chorują na grypę niż pozostali! Jest skuteczny przy dolegliwościach związanych z: schorzeniem jelit, stwardnieniem tętnic, chorobą Parkinsona, astmą, hemoroidami, osteoporozą, prostatą, klimakterium, nowotworami, grzybicą, stwardnieniem rozsianym, bólami mięśni, reumatoidalnym zapaleniem stawów, migreną.

W dzisiejszych czasach jedzenie i picie stały się tak ważne jak nigdy przedtem, pomimo to ludzie odżywiają się źle, cierpią przez to na nadwagę, alergię, umierają wskutek chorób krążenia, mają zbyt mało enzymów oraz potrzebnych bakterii. Napój chlebowy zawiera ważne enzymy będące w stanie regenerować nasz organizm i poprawić nasze zdrowie.

Kwas chlebowy powinien stać się stałym elementem naszego codziennego pożywienia!

 

 

Translate

   

   

Polecamy

 

 

 

więcej w dziale

LINKI

Visitor counter, Heat Map, Conversion tracking, Search Rank