Zaciskania pasa ciąg dalszy…

Expose premiera nie pozostawia cienia nadziei na jakąkolwiek poprawę sytuacji gospodarczej w naszym kraju. W sumie to właśnie takiego występu się spodziewałem po nim. W jednym zdaniu można to opisać tak: dojebać biedakom i wzmocnić ochronę władzy, na wypadek buntu.

Tak, więc celem jest śladowe obniżenie długu publicznego, żeby było się czym chwalić na tvn24. Metodą na osiągnięcie tego celu, będzie zaciskanie pasa, jak to określił, że „jego rząd będzie musiał podjąć działania niepopularne, które będą wymagały wyrzeczeń od wszystkich”. Z tymi „wszystkimi” jak to potem mówił „bez wyjątku” to bym tak na wiatr nie rzucał, gdyż brzmi to tak jakby cięcia miały uderzyć także w

ministerstwa i administrację, a o takich punktach w expose nie było mowy. A więc mamy wydłużenie wieku emerytalnego i zrównanie wieku emerytalnego kobiet i mężczyzn- docelowo 67 lat! Podniesienie składki rentowej o dwa punkty procentowe po stronie pracodawców - co nie pomoże w zwalczaniu bezrobocia, a wręcz przeciwnie, przyczyni się do jego wzrostu. Kontynuowanie reformy systemu emerytalnego - czyli patologia emerytalna bez zmian. Przegląd emerytalnych przywilejów grup mundurowych, górników, prokuratorów i księży. Górnicy i księża mogą zacząć się bać, bo „mundurówka” i prokuratorzy robią w tym punkcie tak zwany „sztuczny tłum”, czyli są wymienieni i tyle). Likwidacja KRUS-u i zbudowanie nowoczesnego systemu ubezpieczeń dla rolników. Od 2013 roku w gospodarstwach rolnych ma być wprowadzana rachunkowość, wprowadzanie opodatkowania rolników na zasadach ogólnych - tak, więc przełoży się to na wzrost cen żywności i strajki rolnicze, może wyłoni się jakiś nowy Lepper i będzie budował na czyjejś biedzie swój kapitał polityczny.

Tak, więc mamy górników, rolników, księży (chociaż księży nie zaliczam do biedoty i pewnie sobie jakoś poradzą) i wszystkich pracujących uczciwie Polaków i Polki na normalnych zasadach emerytalnych. Zastanawiam się czy premier nie odczuwa strachu, że ludzie wyjdą na ulicę? Oczywiście, że się boi i to cholernie (zwłaszcza po 11 Listopada, kiedy zobaczył naszą siłę), dlatego Polska armia i wojsko będą pod szczególną „opieką”, a od 1 lipca propozycja podwyżki po ok. 300 zł dla każdego policjanta i żołnierza. Pod koniec kadencji prawdopodobnie ponowna podwyżka! Jedno jest pewne, Policja będzie musiała zapracować na tą podwyżkę, bo kiedy my wyjdziemy na ulicę to oni za te kilka srebrników będą bronić swoich panów przed Polskim narodem. Kiedy zmieni się zaciskanie pasa na zaciskanie pętli na szyi, wtedy znów zapłoną ulice ogniem walki, walki o wolność!

 

 

W.

Translate

   

   

Polecamy

 

 

 

więcej w dziale

LINKI

Visitor counter, Heat Map, Conversion tracking, Search Rank