Aspartam- słodka trucizna

Każdy z nas spożył, co najmniej raz w roku, dietetyczny produkt. Ze względu na wpływ mediów na nasze „ niedoskonałe ciała”, który każe nam wierzyć, że musimy być bardziej podobne do anorektycznych modelek. Prawdą jest, że zdrowy organizm nie ma nic wspólnego z wyglądem supermodelek. Oczywiście nie możemy zaprzeczyć, że nadwaga niesie straszne konsekwencje dla rozwoju ludzi w społeczeństwie, nie tylko zaburzając estetykę, ale ludzie nie mający zdrowej diety składającej się z owoców i warzyw, a także mięsa, mają tendencję do podwójnego ryzyka ataków serca, chorób nerek, utraty włosów, itp. Jednym z najbardziej tragicznych błędów lekarskich jest to, iż zobowiązują się oni do zapewnienia dzieciom cierpiącym na nadwagę, produktów

dietetycznych. W Ameryce Łacińskiej średnio, każdego roku rośnie liczba dzieci cierpiących na nadmiar masy ciała. Niektórzy specjaliści twierdzą, że te dzieci maja tendencje do tycia ,ponieważ takie są ich uwarunkowania genetyczne, które nie są uwarunkowaniami atletycznej budowy ciała. Jest w tym cześć prawdy, bo wiadome jest , że dzieci z Ameryki Łacińskiej( z uwzględnieniem autochtonów) mają bardzo tłustą dietę. Codziennie zużywają przeciętnie więcej niż 5000 kalorii, a kiedy zaczynają się ich kłopoty z sercem, lekarze zalecają produkty dietetyczne. Wszystkie tego typu produkty obiecują rozwiązanie wszystkich problemów grubych ludzi. Jesz to samo, z mniejszą ilością kalorii i tłuszczu. Brzmi magicznie, ale w końcu konsekwencje mogą być śmiertelne. Dlaczego? Ponieważ wszystkie produkty dietetyczne posiadają komponent o nazwie „ASPARTAM”.

 

Aspartam


Niebezpieczeństwo zatrucia aspartamem było pilnie strzeżoną tajemnicą od 1980 roku. Badania i historia aspartamu jednoznacznie rozstrzygają jego wpływ na rozwój chorób i reakcji toksycznych w ludzkim organizmie. Aspartam jest niebezpiecznym, chemicznym dodatkiem do żywności, a jego stosowanie podczas ciąży i przez dzieci jest jedna z największych nowoczesnych tragedii. Dlaczego nie słyszałeś o zatruciu aspartamem nigdy wcześniej? Częściowo, dlatego że przemysł dietetyczny jest warty miliardy dolarów amerykańskich dla korporacji zajmujących się nim oraz przez to, że chcą one chronić swoje zyski poprzez utrzymywanie prawdy o niebezpieczeństwie aspartamu z dala od opinii publicznej. Kiedy Nutra Sweet ® został wprowadzony po raz drugi w roku 1981, szał diety zrewolucjonizował styl jedzenia Ameryki i dobrze naoliwiona maszyna pieniędzy została wprawiona w ruch zmieniania nowoczesnego stylu życia. Po ponad dwudziestu latach stosowania aspartamu, liczba jego ofiar szybko narasta, a ludzie na własną rękę dowiadują się, ze aspartam jest przyczyną ich problemów zdrowotnych. Pacjenci uczą swoich lekarzy o niebezpieczeństwie odżywiania się produktami dietetycznymi i leczą się sami z małym bądź żadnym wsparciem od medycyny tradycyjnej.

Ten substytut cukru został uznany za zbawiciela dietetyków, którzy przez dziesięciolecia musieli znosić nieprzyjemny smak sacharyny. Ale jest sporo problemów z aspartamem. Pierwszym z nich jest fenyloketonuria. Jedno z 20.000 dzieci rodzi się bez zdolności do metabolizowania fenyloalaniny, jednego z dwóch aminokwasów aspartamu. Toksyczny poziom tej substancji we krwi może prowadzić do upośledzenia umysłowego. Poza fenyloketonurią, wielu naukowców uważa, że aspartam może powodować zmiany funkcji mózgu i zmiany zachowań konsumentów. A wielu ludzi zgłasza następujące skutki uboczne aspartamu: zespół fibromialgii i objawy fibromialgii; wiele objawów stwardnienia rozsianego: zawroty i bóle głowy, problemy menstruacyjne.


Choroba aspartamowa


Wyzdrowienie z choroby aspartamowej rozpoczyna detoksykacja organizmu ze wszystkich szkodliwych toksyn chemicznych- kwasu asparaginowego, metanolu i ich toksycznych produktów ubocznych. Wiele współczesnych placówek ochrony zdrowia nazywa nowoczesne choroby syndromami choroby aspartamowej, ponieważ aspartam jest przyczyną chorób takich jak: migreny, nowotwory, alergie, stwardnienie rozsiane, rak pęcherza moczowego, niepłodność, otyłość, choroba Parkinsona. Struktura chemiczna aspartamu powoduje to, że organizm naśladuje objawy tych chorób, co w istocie prowadzi do utraty zdrowia.

Struktura Aspartamu

Struktura aspartamu wydaje się być prosta, ale co jest prawdziwie skomplikowaną strukturą w tym związku. Dwa osobne aminokwasy są spojone przez trzeci składnik- śmiertelny metanol. W tej strukturze metanol spaja dwa aminokwasy razem, ale uwolniony w zaledwie 86 stopniach Celsjusza metanol staje się trującymi wolnymi rodnikami. Metanol rozkłada się na kwas mrówkowy i formaldehyd, płyn do balsamowania. Metanol jest niebezpieczną neurotoksyną, znanym czynnikiem rakotwórczym, powoduje uszkodzenie siatkówki oka, zakłóca replikacje DNA, powoduje wady wrodzone. Kwas asparaginowy stanowi 40% struktury aspartamu. W nadmiarze może wywołać zaburzenia wydzielania wewnętrznego (hormonalnego) i zaburzenia wzroku. Kwas asparaginowy jest „neuropobudzaczem”, co oznacza, że jego struktura wpływa na centralny układ nerwowy. Nadpobudliwość jest stymulowana przez ten kwas, który w tym wypadku nie jest dobry dla osób z ADHD, należy go także unikać w czasie ciąży. Działaniami niepożądanymi kwasu asparaginowego są: bóle głowy / migreny, nudności, bóle brzucha, uczucie zmęczenia, zaburzenia snu, problemy z widzeniem, napady niepokoju, depresja, i astma / ucisk w piersi. Drugim izolowanym aminokwasem w strukturze chemicznej aspartamu jest fenyloalanina stanowiąca 50% struktury przestrzennej aspartamu. Zbyt dużo fenyloalaniny powoduje drgawki, a podwyższona w osoczu krwi, jest niebezpieczna dla ciąży, blokuje wytwarzanie serotoniny i doprowadza do bezsenności i poważnych wahań nastroju.

Jedyną receptą na posiadanie zdrowego ciała, jest zdrowa dieta i ćwiczenia. Nasz organizm nie jest przyzwyczajony do otrzymywania tego rodzaju trucizn i nawet jeśli w niektórych obszarach USA aspartam został zakazany, to wielki przemysł produktów dietetycznych, zapłaci miliony w celu utrzymania jego produkcji. Jak wiemy nasze rządy i systemy ochrony zdrowia nie powstrzymają tego procederu, więc musimy zacząć od zatrzymania asparatamu z dala od naszych domów, przygotowując odpowiednią dietę dla naszych dzieci, wykonując z nimi ćwiczenia i nigdy nie spożywając z nimi produktów dietetycznych. To takie proste powiedzieć NIE! dla produktów z aspartamem. Jeśli etykietka mówi Ci WOLNE OD CUKRU!, to nawet nie myśl o jego spożyciu.

Z homefrontmagazine.org


Tłum. N.

Translate

   

   

Polecamy

 

 

 

więcej w dziale

LINKI

Visitor counter, Heat Map, Conversion tracking, Search Rank