Euro 2012 – Gdańsk na nie dla homo separatystów

Stowarzyszenie "Tęczowa Trybuna" poprosiło władze miast budujących stadiony na Euro 2012 o wyznaczenie specjalnych sektorów dla kibiców-homoseksualistów. Gdańsk odmówił. Czy prośba była na serio, czy ktoś sobie zażartował?

"Tęczowa Trybuna" to nazwa grupy, która w Internecie przedstawia się jako "pierwszy gejowski fan club reprezentacji narodowej w piłce nożnej" i lobbuje na rzecz utworzenia na wszystkich stadionach, na których rozgrywane będą mecze Euro 2012, specjalnych sektorów dla osób o orientacji homoseksualnej.

O stowarzyszeniu nie wiadomo nic więcej: na stronie grupy nie ma żadnych informacji pozwalających ustalić, kto jest członkiem stowarzyszenia. W tej sytuacji nie sposób powiedzieć, czy reprezentuje ono kibiców-homoseksualistów, czy może powstało wyłącznie po to, by z takiej grupy kibiców zakpić.

"Jedyne wydzielone sektory, jakie przewidujemy na stadionie PGE Arena Gdańsk, to sektory dla niepełnosprawnych. Nie przewidujemy osobnych sektorów dla przedstawicieli różnych orientacji seksualnych, religijnych, czy politycznych. Proponowane przez Was rozwiązanie - mimo, że jak wspominacie, funkcjonujące w niektórych krajach Unii Europejskiej - nie wydaje mi się zbyt sensowne. Nie sądzę by wprowadzenie takich sektorów przyczyniło się do zwiększenia Waszego bezpieczeństwa. Obawiam się, że może być wręcz przeciwnie. Ma ono bowiem wszelkie znamiona naznaczenia. Jest jak wskazanie palcem - "oto tam siedzą geje" - czytamy w oświadczeniu rzecznika prezydenta Antoniego Pawlaka, skierowanego do "Tęczowej Trybuny".

Widać „homisie” sami nie wiedzą czego chcą, walczą o równouprawnienie a z drugiej strony chcą się odseparować od zdrowego społeczeństwa. Jeśli nie chcą kibicować z hetero kibicami, może zaczną walczyć o przyznanie im statusu niepełnosprawnych i będą mogli powalczyć o bilety w wyznaczonej dla niepełnosprawnych trybunie. Być może był to tylko zabieg by zagwarantować sobie dostęp do pewnej puli biletów na mecze Euro 2012. Grunt że Gdańsk odmówił i oby inne miasta poszły w jego ślady.

W.

Translate

   

   

Polecamy

 

 

 

więcej w dziale

LINKI

Visitor counter, Heat Map, Conversion tracking, Search Rank