Gdańska Skrajna Lewica sponsorowana

 Gdańsk przyznał dotacje na inicjatywy kulturalne. Czy jednak pula 1,9 mln zł została dobrze rozdysponowana?

"Program współpracy Miasta Gdańska z organizacjami pozarządowymi na rok 2011" to konkurs, w którym instytucje i organizacje działające w Gdańsku składają wnioski o dofinansowanie przez miasto rozmaitych inicjatyw kulturalnych. Projekty są oceniane w sześciu kategoriach m.in. edukacji kulturalnej, wspierania przedsięwzięć umacniających poczucie tożsamości regionalnej, organizowania wydarzeń o charakterze międzynarodowym czy wpisania się w wytyczne programu Europejskiej Stolicy Kultury.

Miasto łącznie przyznało na te cele 1,9 mln złotych. Najwięcej - 200 tys. złotych - dostała Fundacja "Bursztynowe Oko" na organizację 20. edycji Festiwal Polskich Wideoklipów Yach Film. Fundacja Wspólnota Gdańska otrzymała 130 tys. zł na 3. Gdański Festiwal Form Przestrzennych Rozdroża Wolności, a Fundacja Gdańska 100 tys. na Ogólnopolski Festiwal Szantowy "Szanty pod Żurawiem". Dużymi kwotami został wsparty także Festiwal Goldbergowski (100 tys. złotych), tczewski XII Międzynarodowy Festiwal Zdarzenia (91 tys.) oraz działania Świetlicy Krytyki Politycznej w Trójmieście (70 tys.).

 

 http://www.gdansk.pl/nasze-miasto,808,17680.html


I tak się właśnie zastanawiam, co wspólnego ma działalność Świetlicy Krytyki Politycznej z kulturą? Dlaczego pieniądze Gdańszczan idą na ośrodek, który jest stricte lewicowy i z kulturą ma niewiele wspólnego? Dlaczego pieniądze przeznaczone na kulturę marnowane są na propagandę lewicową i to w mieście które zawsze stało przeciw czerwonym poglądom. Dziwię się, że władze miasta sponsorują ludzi, którzy sympatyzują i współpracują z Federacją Anarchistyczną i grupą Nic O Nas Bez Nas, które to opluwają władze miejskie i walczą z nimi a nawet ostatnio podszywały się pod Urząd Miasta wieszając ulotki o podwyżkach czynszów. 70 tyś zł dla Świetlicy Krytyki Politycznej gdzie urządzane są spotkania ludzi, którzy historię i kulturę Polski mają sobie za nic, bojówkarzy, którzy przed 11 Listopada planują jak zakłócić Święto Niepodległości a także planują napady na jadących na to święto patriotów. 70 tyś zł to zdecydowanie za dużo, o co najmniej 70 tyś zł! Krytyka Polityczna wbrew nazwie nie krytykuje całej polityki lecz tylko te jej część, która nie jest po myśli kierownictwu świetlicy, więc powinna się nazywać Świetlicą Krytyki Prawicy lub też Świetlicą Promocji Lewicy ze skrajną lewica włącznie.

Michał Sutowski (ur. 1985) - sekretarz redakcji Krytyki Politycznej, politolog, absolwent MISH UW – podobno walczy o HEGEMONIĘ LEWICY, tylko co to ma wspólnego z KULTURĄ i czy chcemy na to wydać 70 tyś złotych?

Przeglądając zakres działalności Świetlicy KP od razu rzuca się w oczy wszechobecna agitacja lewicowa i anarchistyczna. Każda książka wydana przez KP, każdy film wyświetlany w niezależnym Kinie Zaangażowanym, każda debata czy wykład, praktycznie każde przedsięwzięcie KP jest spowodowane propagowaniem ideologii lewicowych lub związanych z walką o prawa homoseksualistów, feministek czy imigrantów. Nie braknie wykładów na tematy bardziej radykalne jak „Radykalne formy oporu”.

 

http://www.krytykapolityczna.pl/Trojmiasto/Trojmiasto17grudniaRadykalneformyoporuKPnaAlternativie/menuid-284.html


Również odnośniki stron internetowych polecanych przez KP mówią same za siebie.

Translate

   

   

Polecamy

 

 

 

więcej w dziale

LINKI

Visitor counter, Heat Map, Conversion tracking, Search Rank