nacjonaliści, idea WNS, publicystyka

 

Recenzja płyty “Still Not Dead” zespołu Fear Rains Down

Od czasu wydania debiutanckiej- notabene świetnej- płyty  „No Turning Back” minęło prawie 7 lat, zatem fani zdążyli uśmiercić ten amerykańsko-niemiecki projekt. Jednak członkowie zespołów Teardown i Daily Broken Dream tworzących Fear Rains Down nie chcą abyśmy o nich zapomnieli, krążek pt. “Still Not Dead” jest tego dobitnym przykładem. Znowu odbiorca ma możliwość wysłuchania konkretnej dawki NSHC, tym razem mamy do czynienia z dojrzalszą, cięższą płytą, jak zawsze z ciekawymi riffami i genialnymi przejściami. Pomimo małego dorobku jako FRD, członkowie zdołali wypracować swój własny styl. Charakterystyczny wokal wspomagany jest- przez cały czas trwania krążka- przez chórki, melodeklamacje po typowy growling nurtu HC, dzięki czemu materiał na nim zawarty wydaje się jeszcze bardziej melodyjny, zróżnicowany, jednym słowem- ciekawszy.

 Na płytę składa się 14 kawałków, a każdy porusza inne problemy nas otaczające, jak niszczenie różnorodności, nie tylko świata zwierząt i roślin ale w głównej mierze ludzi w imię chorej politycznej poprawności. Zmuszeni do zacierania granic stajemy się rasowym tyglem, bez tożsamości i z wypaczoną kulturą.

Teksty atakują również rządy demoliberalne (wraz z ich sztandarowym kapitalizmem zniewalającym ludzkość), politykierów , banksterów, pełne hipokryzji mainstreamowe media, chory system nauczania w szkołach i na uczelniach. Uwidaczniają metody totalitarnych demokracji, gdzie za mowienie niewygodnej prawdy i za badania historyczne (rewizjonizm) skazuje się ludzi na kary więzienia. Dostało się również tym, którzy zhańbili się i zatracili cel walki. Słowa jednego z utworów „This is the Movement…and you do not belong!” określają nasz stosunek do nich.

Fear Rains Down nigdy nie krył tego, że podąża ścieżką trzeźwości co odzwierciedla się w tekstach, poruszających krytykę dekadenckiego życia, które jest zbyt krótkie na „syntetyczny sen”. W utworze „Poison free” promują samokontrole oraz szacunek do siebie jak i do ludzi, którzy obrali ścieżkę sXe w swoim życiu. Cieszy fakt, że wielu Białych Patriotów z kręgu WP/NS zaczęło podążać drogą Straight Edge. ONE FAMILY!

Podsumowując. Międzynarodowy  Fear Rains Down należy do czołówki NSHC na świecie, dawno nie maiłem okazji słyszeć tak dobrego materiału z tego gatunku. Tym, którzy jeszcze się nie przekonali do zdobycia „Still no dead” podpowiem, iż wydaniem tego krążka zajęła się sama OPOS Records. Aktyw Północny poleca!

O.R.I.O.N.

 

Poniżej okładka i lista utworów:

01. Time To Rise
02. Scream For Change
03. Poison Free
04. The Lie Of All Lies
05. The Calling
06. We Know The Name
07. Bury Their Rules
08. Backlash
09. Enslavement
10. We Don´t Need You
11. Can´t You See
12. The Meaning
13. Home
14. We Carry On

 

Translate

   

   

Polecamy

 

 

 

więcej w dziale

LINKI

Visitor counter, Heat Map, Conversion tracking, Search Rank